Live24 fodbold : Grækenland

Live fodbold resultater, Live ligatabeller


 

09:40 (GMT+1)

1. november 2014

Grækenland – Super Liga

lørdag, 1. november 2014
14:00
Platanias
v
Pas Giannina
16:15
Veria FC
v
Panionios
18:30
Asteras Tripolis
v
Olympiakos
søndag, 2. november 2014
14:00
Ergotelis
v
PAOK Thessaloniki FC
16:15
Niki Volou
v
AOK Kerkyra
16:15
Panaitolikos
v
Xanthi
16:15
Panthrakikos Komotini
v
OFI Crete
18:30
Panathinaikos
v
Atromitos
mandag, 3. november 2014
18:30
Kalloni Lekanopedio
v
Levadiakos

Grækenland – Football League:: Nord

fredag, 31. oktober 2014
S
L
Larisa
2 - 0
Pierikos FC
søndag, 2. november 2014
16:00
Agrotikos
v
Olymp. Volou
16:00
Ethnikos Gazoros F.C.
v
Lamia
16:00
Fokikos
v
Anagenisi Karditsas
mandag, 3. november 2014
16:00
Aiginiakos FC
v
Iraklis
16:00
Apollon Kalamaria
v
Tyrnavos 2005

Grækenland – Football League:: Syd

søndag, 2. november 2014
16:00
AOT Alimos
v
Panegialios
16:00
Acharnaikos FC
v
AEK Athens
16:00
Episkopi Rethymno
v
Iraklis Psachna FC
16:00
Paniliakos
v
Chania FC
mandag, 3. november 2014
16:00
Panachaiki
v
Ae Ermionidas
17:00
Kalithea
v
Apollon Smirnis

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 1

lørdag, 1. november 2014
14:00
Panserraikos FC
v
Orfeas Eleftheroupolis
søndag, 2. november 2014
14:00
Anagennisi Giannitsa
v
Ethnikos Agioneri
14:00
Apollon Arnaia
v
Kastoria
14:00
Aris Akropotamos
v
Iraklis Ampelokipoi
14:00
Aris Thessaloniki FC
v
Doxa Dramas
14:00
Byzantio Kokkinokhoma
v
Kampaniakos Chalastras
14:00
Ethnikos Alexandroupoli
v
Evros Soufliou
14:00
Thyella Filotas
v
Kavala

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 2

lørdag, 1. november 2014
14:00
Trikala
v
Pyrasos
søndag, 2. november 2014
14:00
Achilleas Neokaisareias
v
Kozani FC
14:00
Anagennisi Artas
v
Vataniakos FC
14:00
Dotieas Agias
v
Oikonomos Tsaritsani
14:00
Ethnikos Filippiadas
v
AE Karaiskakis
14:00
Opountios
v
EA Pavlou Makrochori
14:00
Pyrsos Grevena
v
Thesprotos FC
14:00
Rigas Feraios
v
Lefkadia Naousas

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 3

søndag, 2. november 2014
12:00
Panarkadikos FC
v
Aiolikos Mitilini
14:00
APO Panargiakos
v
Ermis Kiveri
14:00
Achaiki FC
v
PAO Vardas
14:00
Asteras Magoulas
v
Zakynthiakos FC
14:00
Doxa Manoladas
v
Vyzas
14:00
Kalamata
v
Panelefsiniakos
14:00
Loutraki
v
Mandraikos FC

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 4

søndag, 2. november 2014
14:00
Atromitos Piraeus
v
Triglia Rafinas
14:00
Ethnikos
v
Glyfada FC
14:00
Giouchtas FC
v
PAS Irodotos
14:00
Ilisiakos Zografou
v
Kissamikos FC
14:00
Kifisia FC
v
Ionikos
14:00
Nea Ionia
v
Anagennisi Ierapetra
14:00
PAO Kroussonas
v
Astir Varis

Grækenland – Pokal:: gruppe A

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
Fostiras
0 - 2
Panachaiki
onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Olympiakos
1 - 1
Panionios

Grækenland – Pokal:: gruppe B

onsdag, 29. oktober 2014
S
L
PAOK Saloniki
1 - 1
Giannina
torsdag, 30. oktober 2014
S
L
Kerkyra
3 - 0
Kalamaria

Grækenland – Pokal:: gruppe C

torsdag, 30. oktober 2014
S
L
OFI Crete
1 - 0
Xanthi

Grækenland – Pokal:: gruppe D

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
Ethnikos Gazoros
1 - 2
Iraklis
onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Levadiakos
2 - 0
Platanias

Grækenland – Pokal:: gruppe E

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
AEK Athens
3 - 0
Iraklis Psachnon
onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Atromitos
1 - 1
Panthrakikos

Grækenland – Pokal:: gruppe F

onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Ergotelis
0 - 2
Veria
torsdag, 30. oktober 2014
S
L
Ermionidas Ermis
0 - 1
Apollon S.

Grækenland – Pokal:: gruppe G

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
Tyrnavos
2 - 1
Aiginiakos
onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Asteras Tripolis
2 - 1
AEL Kalloni

Grækenland – Pokal:: gruppe H

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
Chania
0 - 0
Olympiakos Volos
torsdag, 30. oktober 2014
S
L
Panathinaikos
3 - 1
Panaitolikos

Grækenland – Pokal:: 1. runde

fredag, 12. september 2014
S
L
Lamia
2 - 1
Iraklis
S
L
Fokikos
0 - 1
AEK Athens
S
L
Olympiakos Volos
0 - 0
Larisa
lørdag, 13. september 2014
S
L
Episkopi
0 - 2
Iraklis Psachnon
S
L
Fostiras
1 - 0
Acharnaikos
S
L
Apollon S.
2 - 1
Kallithea
søndag, 14. september 2014
S
L
Agrotikos
1 - 1
Aiginiakos
S
L
Ethnikos Gazoros
0 - 0
Anagennisi Karditsas
S
L
Panaigialios
1 - 2
Ermionidas Ermis
S
L
Paniliakos
1 - 1
Panachaiki
S
L
Trachones
2 - 3
Chania
S
L
Tyrnavos
2 - 1
Pierikos FC