Live24 fodbold : Grækenland

Live fodbold resultater, Live ligatabeller


 

02:36 (GMT+2)

23. oktober 2014

Grækenland – Super Liga

lørdag, 18. oktober 2014
S
L
Niki Volou
1 - 0
Panthrakikos Komotini
S
L
Asteras Tripolis
1 - 1
Panaitolikos
S
L
Ergotelis
2 - 3
Olympiakos
søndag, 19. oktober 2014
S
L
Panathinaikos
1 - 2
OFI Crete
S
L
Kalloni Lekanopedio
1 - 0
AOK Kerkyra
S
L
Platanias
1 - 0
Xanthi
S
L
Veria FC
2 - 1
Levadiakos
S
L
PAOK Thessaloniki FC
2 - 1
Atromitos
mandag, 20. oktober 2014
S
L
Panionios
0 - 1
Pas Giannina

Grækenland – Football League:: Nord

søndag, 19. oktober 2014
S
L
Aiginiakos FC
1 - 0
Anagenisi Karditsas
S
L
Apollon Kalamaria
0 - 0
Pierikos FC
S
L
Fokikos
1 - 1
Lamia
S
L
Tyrnavos 2005
0 - 1
Zakynthos APS
mandag, 20. oktober 2014
S
L
Agrotikos
0 - 3
Larisa
S
L
Iraklis
1 - 0
Olymp. Volou

Grækenland – Football League:: Syd

fredag, 17. oktober 2014
S
L
Chania FC
1 - 0
Fostiras
S
L
Panachaiki
3 - 0
Iraklis Psachna FC
S
L
Paniliakos
0 - 2
Panegialios
søndag, 19. oktober 2014
S
L
Acharnaikos FC
0 - 2
Ae Ermionidas
S
L
AEK Athens
2 - 1
Apollon Smirnis
onsdag, 22. oktober 2014
S
L
Kalithea
1 - 1
AOT Alimos

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 1

søndag, 19. oktober 2014
S
L
Ethnikos Agioneri
2 - 0
Doxa Dramas
S
L
Ethnikos Alexandroupoli
1 - 1
Panserraikos FC
S
L
Evros Soufliou
1 - 1
Thyella Filotas
S
L
Iraklis Ampelokipoi
0 - 0
Aris Thessaloniki FC
S
L
Kampaniakos Chalastras
3 - 0
Aris Akropotamos
S
L
Kastoria
1 - 1
Anagennisi Giannitsa
S
L
Kavala
1 - 1
Apollon Arnaia
S
L
Orfeas Eleftheroupolis
1 - 1
Byzantio Kokkinokhoma

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 2

søndag, 19. oktober 2014
S
L
AE Karaiskakis
3 - 1
Pyrsos Grevena
S
L
EA Pavlou Makrochori
0 - 1
Anagennisi Artas
S
L
Kozani FC
0 - 7
Opountios
S
L
Lefkadia Naousas
1 - 2
Achilleas Neokaisareias
S
L
Oikonomos Tsaritsani
0 - 2
Trikala
S
L
Rigas Feraios
1 - 1
Ethnikos Filippiadas
S
L
Thesprotos FC
2 - 1
Dotieas Agias
S
L
Vataniakos FC
0 - 0
Pyrasos

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 3

søndag, 19. oktober 2014
S
L
Aiolikos Mitilini
0 - 0
Loutraki
s
t
Doxa Manoladas
3 - 0
AO Kymi
S
L
Ermis Kiveri
0 - 0
Kalamata
S
L
Mandraikos FC
0 - 0
Achaiki FC
S
L
Panelefsiniakos
2 - 1
PAO Vardas
S
L
Vyzas
1 - 1
Asteras Magoulas
S
L
Zakynthiakos FC
0 - 1
APO Panargiakos

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 4

søndag, 19. oktober 2014
S
L
Anagennisi Ierapetra
1 - 4
Atromitos Piraeus
S
L
Astir Varis
1 - 3
Ilisiakos Zografou
S
L
Glyfada FC
1 - 1
PAO Kroussonas
S
L
Ionikos
4 - 0
PAS Irodotos
S
L
Kissamikos FC
2 - 1
Giouchtas FC
S
L
Nea Ionia
1 - 1
Ethnikos
S
L
Triglia Rafinas
0 - 1
Kifisia FC

Grækenland – Pokal:: gruppe A

tirsdag, 23. september 2014
S
L
Panachaiki
0 - 1
Olympiakos
onsdag, 24. september 2014
S
L
Panionios
0 - 0
Fostiras

Grækenland – Pokal:: gruppe B

torsdag, 25. september 2014
S
L
Giannina
1 - 0
Kerkyra
S
L
Kalamaria
1 - 0
PAOK Saloniki

Grækenland – Pokal:: gruppe C

onsdag, 24. september 2014
S
L
Xanthi
1 - 0
Niki Volou
S
L
Zakynthos
1 - 1
OFI Crete

Grækenland – Pokal:: gruppe D

tirsdag, 23. september 2014
S
L
Iraklis
1 - 1
Levadiakos
onsdag, 24. september 2014
S
L
Platanias
3 - 1
Ethnikos Gazoros

Grækenland – Pokal:: gruppe E

tirsdag, 23. september 2014
S
L
Iraklis Psachnon
0 - 1
Atromitos
onsdag, 24. september 2014
S
L
Panthrakikos
0 - 0
AEK Athens

Grækenland – Pokal:: gruppe F

onsdag, 24. september 2014
S
L
Apollon S.
2 - 2
Ergotelis
S
L
Veria
4 - 1
Ermionidas Ermis

Grækenland – Pokal:: gruppe G

onsdag, 24. september 2014
S
L
AEL Kalloni
1 - 1
Tyrnavos
S
L
Aiginiakos
1 - 4
Asteras Tripolis

Grækenland – Pokal:: gruppe H

onsdag, 24. september 2014
S
L
Olympiakos Volos
0 - 1
Panathinaikos
torsdag, 25. september 2014
S
L
Panaitolikos
0 - 1
Chania

Grækenland – Pokal:: 1. runde

fredag, 12. september 2014
S
L
Lamia
2 - 1
Iraklis
S
L
Fokikos
0 - 1
AEK Athens
S
L
Olympiakos Volos
0 - 0
Larisa
lørdag, 13. september 2014
S
L
Episkopi
0 - 2
Iraklis Psachnon
S
L
Fostiras
1 - 0
Acharnaikos
S
L
Apollon S.
2 - 1
Kallithea
søndag, 14. september 2014
S
L
Agrotikos
1 - 1
Aiginiakos
S
L
Ethnikos Gazoros
0 - 0
Anagennisi Karditsas
S
L
Panaigialios
1 - 2
Ermionidas Ermis
S
L
Paniliakos
1 - 1
Panachaiki
S
L
Trachones
2 - 3
Chania
S
L
Tyrnavos
2 - 1
Pierikos FC