Live24 fodbold : Grækenland

Live fodbold resultater, Live ligatabeller


 

19:05 (GMT+1)

27. november 2014

Grækenland – Super Liga

lørdag, 29. november 2014
14:00
Kalloni Lekanopedio
v
Platanias
16:15
Levadiakos
v
Panaitolikos
18:30
Atromitos
v
Xanthi
søndag, 30. november 2014
14:00
AOK Kerkyra
v
Olympiakos
16:15
Ergotelis
v
Asteras Tripolis
16:15
PAOK Thessaloniki FC
v
Panthrakikos Komotini
16:15
Panionios
v
Niki Volou
16:15
Pas Giannina
v
OFI Crete
18:30
Panathinaikos
v
Veria FC

Grækenland – Football League:: Nord

fredag, 28. november 2014
17:00
Fokikos
v
Iraklis
søndag, 30. november 2014
14:00
Agrotikos
v
Aiginiakos FC
14:00
Anagenisi Karditsas
v
Lamia
14:00
Ethnikos Gazoros F.C.
v
Zakynthos APS
14:00
Pierikos FC
v
Olymp. Volou
mandag, 1. december 2014
20:30
Larisa
v
Tyrnavos 2005

Grækenland – Football League:: Syd

søndag, 30. november 2014
14:00
AOT Alimos
v
Chania FC
14:00
Ae Ermionidas
v
Iraklis Psachna FC
14:00
Episkopi Rethymno
v
Fostiras
14:00
Kalithea
v
Acharnaikos FC
17:00
Panachaiki
v
AEK Athens
mandag, 1. december 2014
17:00
Panegialios
v
Apollon Smirnis

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 1

lørdag, 29. november 2014
14:00
Aris Akropotamos
v
Panserraikos FC
søndag, 30. november 2014
14:00
Anagennisi Giannitsa
v
Apollon Arnaia
14:00
Byzantio Kokkinokhoma
v
Aris Thessaloniki FC
14:00
Doxa Dramas
v
Thyella Filotas
14:00
Ethnikos Agioneri
v
Ethnikos Alexandroupoli
14:00
Iraklis Ampelokipoi
v
Evros Soufliou
14:00
Kampaniakos Chalastras
v
Kavala
14:00
Kastoria
v
Orfeas Eleftheroupolis

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 2

søndag, 30. november 2014
14:00
Anagennisi Artas
v
Opountios
14:00
Dotieas Agias
v
Ethnikos Filippiadas
14:00
EA Pavlou Makrochori
v
AE Karaiskakis
14:00
Oikonomos Tsaritsani
v
Lefkadia Naousas
14:00
Pyrasos
v
Achilleas Neokaisareias
14:00
Pyrsos Grevena
v
Trikala
14:00
Thesprotos FC
v
Kozani FC
14:00
Vataniakos FC
v
Rigas Feraios

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 3

lørdag, 29. november 2014
14:00
Mandraikos FC
v
Vyzas
søndag, 30. november 2014
14:00
Aiolikos Mitilini
v
Zakynthiakos FC
14:00
Kalamata
v
APO Panargiakos
14:00
Loutraki
v
AO Kymi
14:00
PAO Vardas
v
Asteras Magoulas
14:00
Panarkadikos FC
v
Achaiki FC
14:00
Panelefsiniakos
v
Doxa Manoladas

Grækenland – Ligaen 2:: Gruppe 4

søndag, 30. november 2014
14:00
Astir Varis
v
Triglia Rafinas
14:00
Ilisiakos Zografou
v
Ethnikos
14:00
Ionikos
v
Glyfada FC
14:00
Kifisia FC
v
Atromitos Piraeus
14:00
Kissamikos FC
v
Anagennisi Ierapetra
14:00
PAO Kroussonas
v
Giouchtas FC
14:00
PAS Irodotos
v
Nea Ionia

Grækenland – Pokal:: gruppe A

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
Fostiras
0 - 2
Panachaiki
onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Olympiakos
1 - 1
Panionios

Grækenland – Pokal:: gruppe B

onsdag, 29. oktober 2014
S
L
PAOK Saloniki
1 - 1
Giannina
torsdag, 30. oktober 2014
S
L
Kerkyra
3 - 0
Kalamaria

Grækenland – Pokal:: gruppe C

onsdag, 24. september 2014
S
L
Xanthi
1 - 0
Niki Volou
S
L
Zakynthos
1 - 1
OFI Crete
torsdag, 30. oktober 2014
S
L
OFI Crete
1 - 0
Xanthi

Grækenland – Pokal:: gruppe D

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
Ethnikos Gazoros
1 - 2
Iraklis
onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Levadiakos
2 - 0
Platanias

Grækenland – Pokal:: gruppe E

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
AEK Athens
3 - 0
Iraklis Psachnon
onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Atromitos
1 - 1
Panthrakikos

Grækenland – Pokal:: gruppe F

onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Ergotelis
0 - 2
Veria
torsdag, 30. oktober 2014
S
L
Ermionidas Ermis
0 - 1
Apollon S.

Grækenland – Pokal:: gruppe G

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
Tyrnavos
2 - 1
Aiginiakos
onsdag, 29. oktober 2014
S
L
Asteras Tripolis
2 - 1
AEL Kalloni

Grækenland – Pokal:: gruppe H

tirsdag, 28. oktober 2014
S
L
Chania
0 - 0
Olympiakos Volos
torsdag, 30. oktober 2014
S
L
Panathinaikos
3 - 1
Panaitolikos

Grækenland – Pokal:: 1. runde

fredag, 12. september 2014
S
L
Lamia
2 - 1
Iraklis
S
L
Fokikos
0 - 1
AEK Athens
S
L
Olympiakos Volos
0 - 0
Larisa
lørdag, 13. september 2014
S
L
Episkopi
0 - 2
Iraklis Psachnon
S
L
Fostiras
1 - 0
Acharnaikos
S
L
Apollon S.
2 - 1
Kallithea
søndag, 14. september 2014
S
L
Agrotikos
1 - 1
Aiginiakos
S
L
Ethnikos Gazoros
0 - 0
Anagennisi Karditsas
S
L
Panaigialios
1 - 2
Ermionidas Ermis
S
L
Paniliakos
1 - 1
Panachaiki
S
L
Trachones
2 - 3
Chania
S
L
Tyrnavos
2 - 1
Pierikos FC